Nieoficjalnie: Michał Rachoń został szefem publicystyki TVP Info

1. Michał Rachoń został zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej2. Rachoń, dotąd dziennikarz TV Republika, ma zająć się publicystyką3. O nominacji informuje portal Wirtualnemedia.pl4. Stanowisko to powstało dzięki zmianie struktury TAI

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMichał Rachoń, jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl , zajmie stanowisko zastępcy dyrektora TAI ds. publicystyki. Miejsce pracy miało powstać w wyniku zmian w strukturze TAI.

Kontrowersyjny dziennikarz

Rachoń przez ostatnie lata pracował w TV Republika, gdzie prowadził programy informacyjne i publicystyczne oraz był reporterem.

 

Jak donosi serwis Wirtualnemedia, stało się o nim głośno, gdy transmitował dla TV Republika za pomocą smartfona przesłuchanie Bronisława Komorowskiego w procesie dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego i płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję.

Rachoń został też wyrzucony siłą z konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Były rzecznik MSWiA i doradca PiS

Michał Rachoń był w przeszłości zaangażowany w politykę. Był rzecznikiem MSWiA w czasie, gdy resortem kierował Janusz Kaczmarek. Doradzał też Prawu i Sprawiedliwości w kampanii wyborczej.

Zmiany w mediach publicznych

Zmiana w publicystyce jest bardziej widoczna. Wczoraj do prowadzenia magazynu "Minęła dwudziesta" powrócił Adrian Klarenbach, a w programie gościli m.in. dawno niewidziani w stacji: historyk i politolog dr Jerzy Targalski (w przeszłości wiceprezes Polskiego Radia) czy ekspert Ośrodka Analiz Strategicznych Krzysztof Rak (w przeszłości m.in. szef "Wiadomości").

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: