Biskup Pieronek bez litości dla PiS-u. Na "dobrej zmianie" nie zostawia suchej nitki [4 cytaty]

Jego ekscelencja nie przebierał w słowach. Dostało się PiS, jego ustawom i całej ?dobrej zmianie?. Wybraliśmy dla was cztery najciekawsze cytaty z wywiadu biskupa Tadeusza Pieronka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasBiskup Tadeusz Pieronek rozmawiał z Jackiem Nizinkiewiczem w "Rzeczpospolitej" .

1. "Chętnie wpisuję się w rolę gorszego sortu Polaków"

"Ktokolwiek zdobywa władzę, ma obowiązek zachowywać się zgodnie z demokratycznymi obowiązującymi regułami. A jak chce zmieniać panujące reguły, to musi mieć mandat większości społeczeństwa" , powiedział biskup Pieronek.

2. "Jeśli ktoś uważa, że nadzwyczajną okolicznością do szybkich zmian przeprowadzanych nocą są zwycięskie wybory, to znaczy, że chce dokonać rewolucji"

"PiS wygrał wybory, zdobywając większość w parlamencie. Jednak ten mandat nie może naruszać obowiązującego prawa. W średniowieczu powstrzymywano się od wyrokowania w nocy. Noc uznawano za czas szatana. Judasz wyszedł wydać Chrystusa nocą. W dwa dni nie dokonuje się zmian, które prawnie należałoby przeprowadzić przez kilka miesięcy. Jeśli ktoś uważa, że nadzwyczajną okolicznością do szybkich zmian przeprowadzanych nocą są zwycięskie wybory, to znaczy, że chce dokonać rewolucji. W Polsce rewolucja jest niepotrzebna. Głosowano na dobra zmianę, nie na rewolucję i podział narodu" , stwierdził Pieronek.

3. "Dobrej zmiany nie przeprowadza się na siłę i wbrew woli innych"

"Wiele poglądów PiS ugruntowanych w przekonaniach chrześcijańskich uważam za pożądane, ale nie można dokonywać zmian metodami niedopuszczalnymi. Dobrej zmiany nie przeprowadza się na siłę i wbrew woli innych. Nie można zgodzić się na zmianę, która ociera się o rewolucję i łamanie prawa. To jest zaprzeczenie dobrej zmiany. To, co się dzisiaj dzieje, to zaprzeczenie prawości rządzenia" , podsumował rozmówca "Rzeczpospolitej".

4. "Katolik powinien wspierać WOŚP. Dobro trzeba zawsze akceptować".

"Nie można odmawiać pomocy tym, którzy są inaczej umotywowani. Jestem dość częstym gościem w szpitalach i widzę, ile tam jest aparatury kupionej przez WOŚP. Trzeba spytać lekarzy, ilu ludziom akcja Owsiaka pomogła. Odczepmy się od teorii, że tylko nam, chrześcijanom, wolno czynić dobro, a innym nie" , gromił przeciwników WOŚP biskup Pieronek.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: