Okradli 11-latka ze skarbonki na WOŚP. Policja: Pomóżcie nam ich złapać [NAGRANIE]

1. Trzech nastolatków okradło 11-latka, kwestującego na rzecz WOŚP w Zabrzu2. Jeden z nich wyrwał chłopcu skarbonkę. Zbiegli, ale nagrała ich kamera3. Policja zamieszcza nagranie i prosi o pomoc w ich zatrzymaniu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zabrzu, do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 15.50. Do kwestującego 11-letniego wolontariusza podeszło 3 nastolatków, z których jeden wyrwał skarbonkę z rąk młodego wolontariusza. Następnie zbiegł w towarzystwie swoich znajomych.

Jak ustalono, złodzieje wcześniej przebywali w Galerii Zabrzańskiej. Ich pobyt zarejestrowały kamery galerii handlowej. Policja zamieściła nagranie i prosi o pomoc w identyfikacji całej trójki.

Zobacz wideo

Rysopis złodziei skarbonki

Policja zamieszcza też prawdopodobny rysopis sprawcy:

1. Mężczyzna w wieku około 16-17 lat

2. Wzrost około 180 cm,

3. Ubrany w bluzę z kapturem koloru szarego ze znajdującymi się na przedniej stronie żółtymi elementami oraz ciemne spodnie.

Komenda Miejskiej Policji w Zabrzu prosi o kierowanie wszelkich informacji do wydziału prewencji. Podaje też numer kontaktowy: (32)277 92 60.

Rekordowa suma zebrana podczas finału WOŚP

Rekord jest niemal pewny: w zeszłym roku kwota zadeklarowana w dniu finału wynosiła ponad 36 mln złotych, o osiem milionów mniej niż w tym roku. Ostatnia, podana tuż po północy kwota wyniosła 44 047 594 zł. Ostatecznie podczas poprzedniego finału zebrano ponad 53 mln zł - całkowitą sumę z 24. finału poznamy za kilka dni.

Podczas niedzielnego finału, 120 tys. wolontariuszy kwestowało na rzecz pediatrii i opieki medycznej dla seniorów.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: