Chaos, huk wystrzałów i strach. Akcja meksykańskiego wojska w kryjówce El Chapo [WIDEO]

61-letni Joaquin ?El Chapo? Guzman jest przywódcą meksykańskiego kartelu Sinaloa. Został ujęty 8 stycznia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasEl Chapo, lider jednej z największych organizacji przestępczych na świecie, został wreszcie schwytany. Meksykańska marynarka wojenna, która ujęła kryminalistę, opublikowała film z akcji w kryjówce lidera kartelu.

Poszukiwania El Chapo trwały pół roku. Joaquim "El Chapo" Guzman uciekł z więzienia 11 lipca. Przebywał tam od lutego 2014 roku, kiedy to skazano go na karę 20 lat pozbawienia wolności. Do ucieczki wykorzystał półtorakilometrowy tunel wykopany 10 metrów pod ziemią. Według niektórych doniesień, na trop gangstera władze wpadły po spotkaniu El Chapo ze znanym aktorem, Seanem Pennem .

 

Film ukazuje jak w rzeczywistości wyglądają tego rodzaju akcje: w 4:40 minucie filmu widzimy, jak dowódca popycha niechętnych żołnierzy, by szli dalej, w 5:40 - słyszymy komendę by żołnierz przestał strzelać jak "loco" ("szalony"), w 12:15 widzimy przesłuchanie kobiety, która znalazła się w miejscu akcji.

Guzmana ujęto w stanie Sinaloa, w miejscowości Los Mochis. Meksykańska marynarka wojenna, która odpowiada za ujęcie przestępcy, poinformowała, że żołnierze otrzymali doniesienie na temat miejsca pobytu zbiega. Przybyli na miejsce o świcie. Natychmiast zaczęto do nich strzelać z budynku w którym ukrywał się El Chapo. Zabito pięciu gangsterów, a sześciu raniono. Rany odniósł też jeden żołnierz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: