Pożegnanie Kraśki na Twitterze. Prezenter odchodzi z Telewizji Polskiej

Piotr Kraśko na Twitterze podsumował swój czas w "Wiadomościach" TVP. Jego wpisy są jednocześnie pożegnaniem dziennikarza z programem oraz Telewizją Polską.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPiotr Kraśko w swoich tweetach podsumował swoją karierę w Telewizji Polskiej.

"25 lat w TVP, 12 w "Wiadomościach", 11 wieczorów wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych i zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi - szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuję za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia :)" - to pożegnanie Piotra Kraśki.

Z pracy w TVP zrezygnowała także Karolina Lewicka. Dziś złożyła wypowiedzenie, o czym poinformował serwis Wirtualnemedia.pl . >>> CZYTAJ WIĘCEJ <<<

Nowi ludzie

Zmiany w TVP nabrały tempa, gdy na prezesa powołany został Jacek Kurski. Po zmianie władz Kraśko nie był już wymieniany wśród prowadzących "Wiadomości". Jedną z nowych twarzy programu ma zostać natomiast Danuta Holecka (prowadziła program w latach 90. i 2010 roku). Mówi się również o Michale Rachoniu, dziennikarzu TV Republika. Z kolei na szefową programu typowana jest Marzena Paczuska, przed laty zastępczyni Jacka Karnowskiego w najważniejszym programie informacyjnym TVP.

Zmiana Stalina

Pierwsza "dobra zmiana" w "Wiadomościach" już się dokonała. Jacek Kurski poinformował na Twitterze, że w tle prezentera wiadomości zamiast "pałacu im. Stalina" widnieć będzie wieżyca Zamku Królewskiego. Niedzielne wydanie było już prowadzone na tle zegara z warszawskiej Starówki.

Nowelizacja ustawy

Zmiany we władzach spółek mediów publicznych wynikają z noweli ustawy o radiofonii i telewizji, która po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, weszła w życie następnego dnia. Na jej mocy wygasły kadencje dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, a wybór nowych władz - do czasu przeprowadzenia kompletnej reformy mediów publicznych - przypadł ministrowi skarbu państwa.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!