Karolina Lewicka złożyła wymówienie i odchodzi z Telewizji Polskiej

Karolina Lewicka złożyła wypowiedzenie i zrezygnowała z pracy w Telewizji Polskiej - poinformował serwis Wirtualnemedia.pl

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wirtualnemedia.pl powołały się na Towarzystwo Dziennikarskie , które dziś wieczorem miało podać informację o rezygnacji Karoliny Lewickiej.

Dziennikarka zrezygnowała z pracy w TVP, gdzie prowadziła programy publicystyczne w TVP1 ("Polityka przy kawie"), TVP Info ("Minęła dwudziesta"), a także przygotowywała materiały do głównego wydania "Wiadomości" w TVP1.

W listopadzie tego roku w programie "Minęła dwudziesta" Lewicka przeprowadziła rozmowę z ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim. Dyskusja była tak burzliwa, że ówczesny prezes TVP odsunął dziennikarkę od prowadzenia programu na ponad tydzień. W ocenie Komisji Etyki TVP standardy zawodowe nie zostały naruszone przez Lewicką.

Karolina Lewicka wczoraj w niemieckim dzienniku "Die Welt" odniosła się m.in. do "prześladowań prawicy, które są spowodowane jej niezłomną pozstawą". Powiedziała, że "jest przedmiotem hejtu ze strony prawicowych mediów". Dodała też, że "w przyszłości nikt nie będzie zadawał ministrowi Glińskiemu krytycznych pytań. Krytyczni dziennikarze w TVP nie mają przyszłości".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: