Kto - według Czarneckiego - zrobił najwięcej, by zatrzymać Putina? Tak, dobrze się domyślacie

1. Wiceprzewodniczący PE skomentował krytyczne wypowiedzi o Polsce 2. Czarnecki przekonuje, że prezesa PiS nie można porównywać do Putina3. Powód? "Jarosław Kaczyński zrobił najwięcej, by zatrzymać jego wpływy"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRyszard Czarnecki był gościem porannej audycji Moniki Olejnik na antenie radia ZET. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego był pytany m.in. o ostatnie wypowiedzi Martina Schulza (który mówił o "putinizacji polskiej polityki") i Agnieszki Holland (reżyserka twierdziła, że Jarosław Kaczyński przypomina jej Władimira Putina).

- To jest zarzut skrajnie niesprawiedliwy. Akurat Jarosław Kaczyński jest tym politykiem, który chyba najwięcej zrobił w Europie Środkowo-Wschodniej, żeby zatrzymać wpływy Putina. O tych imperialnych tendencjach Rosji mówił wiele lat temu, kiedy bardzo wielu zachodnich polityków w intencje Rosji wierzyło - przekonywał Czarnecki.

- Mówienie, że przypomina Putina, jest żenujące i politycznie irracjonalne. Nie będę tego dłużej komentować, szkoda czasu - uciął polityk.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: