Gowin chwali kibiców za ostry transparent na meczu z Niemcami

- Polscy kibice wskazali niemieckim politykom właściwą hierarchię problemów - tak Jarosław Gowin skomentował transparent, który pojawił się na trybunach w czasie meczu Polska-Niemcy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Podczas siatkarskiego meczu Polska-Niemcy w Berlinie część polskich kibiców wywiesiła transparent: "Brońcie swoich kobiet, a nie naszej demokracji". Była to aluzja do wypowiedzi niemieckich polityków nt. sytuacji politycznej w Polsce i niedawnych napaści na kobiety w niemieckich miastach. Czytaj więcej >>>

Do akcji odniósł się Jarosław Gowin. W programie "Jeden na jeden" w TVN24 pochwalił autorów napisu. - Polscy kibice wskazali niemieckim politykom właściwą hierarchię problemów - powiedział.

- Część polityków niemieckich pozwala sobie moim zdaniem na idące zdecydowanie za daleko komentarze - stwierdził. Dodał, że różnicę między kondycją polskiej a niemieckiej demonstracji pokazuje przebieg demonstracji antyrządowychw obu krajach.

W Polsce w sobotę demonstracje antyrządowe były ochraniane przez policję, w Niemczech były rozpędzane - powiedział Gowin.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: