Dobra zmiana w TVP? Kurski zaczyna od... nowego tła w studiu "Wiadomości". Znika Pałac Kultury

Nowy szef TVP Jacek Kurski zadeklarował na Twitterze zmiany w telewizyjnych "Wiadomości". Widzowie nie zobaczą już charakterystycznej sylwetki Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jacek Kurski nie marnuje czasu i już zapowiada pierwsze zmiany w podlegającej mu od kilku dni TVP. Jednym z pomysłów podzielił się na Twitterze, pisząc:

"Wkrótce w tle prezentera Wiadomości zamiast pałacu im. Stalina - Zamek Królewski w Warszawie".

Użytkownicy serwisu przyjęli tę deklarację z mieszanymi uczuciami. "Brawo! I to jest wspaniała wiadomość!" - pisali jedni, ale pojawiały się też ironiczne komentarze.

Zwracano też uwagę, że Zamek Królewski już dziś pojawił się w tle prezentera "Wiadomości".

Kurski szefem TVP

Jacek Kurski nominację od ministra skarbu odebrał kilkanaście godzin po wejściu w życie nowej ustawy medialnej.

- Podpisałem dokument, który przekazuje prezesurę telewizji w ręce pana Jacka Kurskiego. Jestem z tej decyzji zadowolony, bo to gwarancja przywrócenia równowagi w mediach publicznych. Telewizja potrzebuje rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa, które pokazuje rzetelnie racje wszystkich uczestników życia publicznego - mówił minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Z kolei pełomocnik ds. reformy mediów publicznych Krzysztof Czabański podkreślał, że zmiana szefa TVP to "pierwszy krok ku naprawie mediów publicznych" i zapowiedział "dużą" ustawę medialną za około 3-4 miesiące.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: