Sasin zalicza wpadkę u Olejnik. Dziennikarka odpowiada. Neumann: "Pan jest nieprawdopodobny"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jacek Sasin był wraz z innymi politykami gościem Moniki Olejnik w Radiu ZET. Skomentował tam wpis Tomasza Lisa , który na Twitterze poinformował, że nowy prezes TVP2 nie zgodził się, aby gościem najbliższego programu "Tomasz Lis na żywo" był prof. Andrzej Rzepliński.

- Tomasz Lis należy do tych, którzy histeryzują, bo tracą konfitury medialne - ocenił wpis Sasin. - Za każdym razem Tomasz Lis musiał przedstawić scenariusz programu, a skandalem było to, że te skrajnie nieobiektywne scenariusze były dotąd były bez słowa sprzeciwu akceptowane przez TVP - mówił poseł PiS.

Następnie stwierdził, że nie ma sensu "zapraszać po raz dziesiąty sędziego Rzeplińskiego". W tym momencie Olejnik przerwała Sasinowi: - U Lisa, tak? - zapytała. - Tak, występował bez przerwy - odparł Sasin, a gdy dziennikarka stwierdziła, że nie przypomina sobie takiego faktu, Sasin zgasił ją krótkim "To trzeba to lepiej śledzić".

"Pan jest nieprawdopodobny"

Okazuje się jednak, że to dziennikarka miała rację. Jak podaje Radio ZET , "wydawca Moniki Olejnik sprawdził na stronie programy z 2015 roku - w żadnym z opisów odcinków ani na żadnym zdjęciu nie pojawia się prezes TK".

Olejnik jeszcze w trakcie trwania rozmowy powiedziała o tym Sasinowi. - No to był w innych programach - odparował niezrażony swoją wpadką poseł. - Pan jest nieprawdopodobny -podsumował tę wymianę zdań Sławomir Neumann z PO.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: