PiS wzięło media. Lis na Twitterze: ''Zaczęło się. Poinformowali mnie, że nowy szef TVP2 nie chce, żeby...''

Tomasz Lis na Twitterze napisał, że właśnie dostał wiadomość, jakoby nowy prezes TVP2 nie chciał, aby gościem najbliższego programu ?Tomasz Lis na żywo? był prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasLis napisał na Twitterze, że właśnie dostał wiadomość od TVP2, jakoby Maciej Chmiel - nowy szef stacji - nie chciał, aby w programie dziennikarza uczestniczył prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Co na to Lis?

Tomasz Lis już w ostatnim programie pożegnał się z widzami, w razie gdyby jego program zdjęto z anteny wcześniej niż wraz z końcem miesiąca. Mówił wtedy: - Wbrew kolportowanym kłamstwom, na ten program nigdy nie przeznaczono ani złotówki z abonamentu, ani złotówki! Wręcz przeciwnie, program zarobił dla TVP grubo ponad 100 mln zł.

"Nigdy nie interweniowali"

Lis dodał, że przez ostatnie osiem lat, gdy robił program w Telewizji Polskiej, nie zdarzyło się ani razu, aby szef TVP2 ingerował w skład gości.

Nie dawniej jak wczoraj nowy prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski - zarzekał się, że będzie gwarantem niezależności tego medium.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: