Pełna kultura. "Po co k*** go followujesz masochisto:)))))". Tak pisze człowiek typowany na nowego szefa TVP1

"Opinie całkowicie prywatne!" - zastrzega na Twitterze typowany na nowego dyrektora TVP1 Jan Pawlicki. Uwagę zwraca nawet nie treść jego tweetów, ale ich forma.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jan Pawlicki to były dziennikarz TVN, TVP Info i TV Republika. Wczoraj, w związku ze zmianami władz publicznej telewizji, liczne media podały, że jest typowany na nowego szefa telewizyjnej "Jedynki". Jest aktywny na Twitterze. Bardzo aktywny. Niewątpliwie bohaterowie filmu "Psy" pokiwaliby głowami z szacunkiem. Pawlicki bowiem, gdy coś go zdenerwuje, nawet nie próbuje tego ukrywać. Jest niewątpliwie patriotą i zależy mu na Polsce. Obecny stan naszego kraju bardzo mu się nie podoba:

W porządku? W porządku. Sęk w tym, że Pawlicki zwykł wyrażać swoje opinie również w nieco bardziej ekspresyjny sposób. Jak poniżej:

Kwestia uchodźców to również temat, który niewątpliwie pasjonuje Pawlickiego. I tak np. wdał się w rozmowę Łukasza Warzechy z Rafałem Ziemkiewiczem:

W innym poście Pawlicki dobrodusznie obsztorcowuje swojego kolegę po fachu Samuela Pereirę za śledzenie na Twitterze Tomasza Lisa:

Dostaje się też Maciejowi Maleńczukowi - choć bez bezpośredniego zwracania się do adresata - za słowa o Pawle Kukizie:

Podobnie negatywną opinię typowany na nowego szefa TVP1 dziennikarz prezentuje wobec Marka Kondrata, który pojawił się na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji:

Oddajmy sprawiedliwość - twitty, w których Pawlicki używa niecenzuralnych słów, nie należą do większości. Większość jego wpisów to dość zdecydowanie i bezkompromisowo wyrażone poglądy na różne tematy - najczęściej polityczne. Odwaga w wyrażaniu poglądów się chwali, m.in. do tego służy Twitter, na którym panuje pełna wolność słowa i poglądów. Oto, co Pawlicki myśli o mężczyznach z Europy Zachodniej (w kontekście napaści arabskich mężczyzn na kobiety w Niemczech):

Aktualizacja dn. 10.01.2016 .

Jan Pawlicki usunął niecenzuralne wpisy z Twittera. W internecie nic jednak nie ginie:

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: