Szef GITD odwołany. Na jego miejsce powołano dotychczasowego rzecznika

1. Tomasz Połeć stracił stanowisko Głównego Inspektora Transportu Drogowego

 

2. Jego miejsce zajął dotychczasowy rzecznik Alvin Gajadhur

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Zmiana na stanowisku Głównego Inspektora Transportu Drogowego spowodowana jest różnicą wizji, koncepcji i sposobu zarządzania GITD - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, argumentując odwołanie szefa GITD.

Pełniącym obowiązki szefa GITD został powołany dotychczasowy rzecznik prasowy, Alvin Gajadhur.

Rzecznik od 14 lat

Gajadhur funkcję rzecznika prasowego GITD pełnił od 2002 roku. W swojej karierze był także doradcą ds. public relations Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Od lat związany jest ze szkolnictwem wyższym - prowadzi wykłady dotyczące transportu drogowego, działań marketingowych i public relations.

GITD do likwidacji

W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o pomyśle wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Zapowiadał wówczas likwidację Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

"Chcemy doprowadzić do wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, w tym także na drogach. Policja jest do tego lepiej przygotowana. Inspektorzy transportu drogowego, ponad 700 osób, przejdą do policji drogowej" - powiedział Zieliński.

"Mamy zbyt dużo służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo drogowe. Na ulicach zatrzymują nas różne patrole. Policja jest do tego najlepiej przygotowana" - podkreślał w grudniu 2015 r. wiceminister.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: