Mariusz Max Kolonko wróci do TVP? PiS i Kukiz podzielą stanowiska w mediach publicznych

1. Jak podaje ?Newsweek?, dwa kluby zawiązały nieoficjalną koalicję.2. Do władz TVP mają wejść ludzie Kukiza. 3. Nazwisko Mariusza Maxa Kolonki padło w negocjacjach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasCzy Mariusz Max Kolonko wróci do telewizji publicznej? Niewykluczone. Jak donosi "Newsweek" , nazwisko dziennikarza miało paść w negocjacjach dotyczących mediów publicznych pomiędzy klubami PiS i Kukiz'15.

Dariusz Pitaś, doradca Pawła Kukiza, mówił w rozmowie z "Newsweekiem", że ruchu nie interesują "stołki" i że klub Kukiz'15 nie zamierza rekomendować swoich kandydatów na stanowiska w mediach publicznych. Jednak, jak dodawał, obecność w nowych mediach takich ludzi jak Mariusz Max Kolonko byłaby dla klubu dobrą wiadomością.

PiS o koalicji

Według anonimowego członka PiS, Kolonko nie wejdzie do zarządu, ale niewykluczone jest, że dostanie program. Do władz ruch Kukiza ma wytypować innego kandydata.

- Porozumienie ws. mediów publicznych to początek budowy koalicji parlamentarnej z Kukizem. Wspólny rząd nie jest w interesie żadnej ze stron, ale punktowa współpraca będzie mieć miejsce - powiedział "Newsweekowi" inny czlonek partii.

Mariusz Max Kolonko przez długi czas był korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest znany głównie ze swojego autorskiego kanału YouTube, "MaxTV - Mówię Jak Jest", na którym komentuje bieżące wydarzenia z konserwatywnego punktu widzenia.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał kontrowersyjną ustawę o radiofonii i telewizji. Ustawa przewiduje wygaśnięcie mandatów obecnych członków zarządów i rad nadzorczych telewizji publicznej i Polskiego Radia.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: