Wpadka francuskiej agencji prasowej. Kto właściwie jest prezydentem Polski?

Agencja France-Presse poinformowała swoich czytelników o tym, że polski prezydent podpisał kontrowersyjną ustawę medialną. Informację tę zilustrowano zdjęciem... Jarosława Kaczyńskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPrezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta. Prezydent podpisał również ustawę o powoływaniu wyższych urzędników służby cywilnej oraz nowelizację ustawy o systemie oświaty, jednak to tzw. ustawa medialna wzbudzała najwięcej emocji w zagranicznych mediach.

O tym, że prezydent podpisał odpowiednie dokumenty poinformowała agencja France-Presse. Do zilustrowania wiadomości dobrano jednak dosyć niefortunne zdjęcie.

Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński Twitter.com/AFP

W samym artykule AFP również znalazło się zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego. Podpis głosi: "Prawo i Sprawiedliwość - rządząca partia Jarosława Kaczyńskiego przedstawiła kontrowersyjną ustawę, która pozwala rządowi kontrolować media publiczne".

Dobra zmiana

Po kilku godzinach AFP usunęło wpis z Twittera i opublikowało nowy, już ze zdjęciem Andrzeja Dudy. Zdjęcie zmieniono także w artykule.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!