Dżihadyści zabili syryjską dziennikarkę. Opisywała, jak wygląda życie pod rządami IS

1. Wiadomość o śmierci Ruqii Hassan przekazało stowarzyszenie Syria Direct2. Kobieta była uznana za zaginioną od końca lipca 3. Hassan jest piątym dziennikarzem zamordowanym w Syrii od października

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRuqia Hassan za pomocą mediów społecznościowych relacjonowała, jak wygląda życie w syryjskiej Rakce - mieście uznawanym za stolicę tzw. Państwa Islamskiego. Kobieta działała też w organizacji Rakka Jest Zabijana po Cichu (RBSS), która walczy o prawa człowieka w Syrii.

Ostatni wpis na Twitterze dziennikarka zamieściła pod koniec lipca. Nisan Ibrahim - bo tak brzmiał jej internetowy pseudonim - nie dała już więcej znaku życia. Teraz jej śmierć potwierdzili działacze RBSS ; członkowie organizacji przypuszczają, że Hassan zabito już we wrześniu, ale dżihadyści dopiero teraz ujawnili tę informację.

Na koncie założyciela RBSS pojawił się też wpis z ostatnimi słowami dziennikarki. - Jestem w Rakce i grożono mi śmiercią. Jeśli IS mnie znajdzie i zabije, zetną mi głowę, ale zachowam swoją godność. To lepsze niż życie w poniżających warunkach z IS - miała powiedzieć.

Zobacz wideo

Zobacz też książkę: "ISIS. Wewnątrz armii terroru" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: