Owsiak w Radiu ZET: 10 stycznia zapraszam do kolorowej, fajnej Polski. A jak ktoś nie chce, to niech nie przeszkadza na litość boską

Jurek Owsiak był gościem programu "Gość Radia ZET" Moniki Olejnik. Owsiak odniósł się m.in. do krytycznych głosów wobec WOŚP. Wybraliśmy dla was 6 najlepszych cytatów.

1. "WOŚP jest w każdej chwili gotowa na audyt".

Owsiak odniósł się do blogera, który krytykował go za ciągnięcie zysków z działalności WOŚP. - Już podczas procesu deklarowaliśmy gotowość do kontroli. Przekazywaliśmy sądowi wszystkie potrzebne dane. Sąd te dane przekazywał dalej, do tego samego blogera, który wybiórczo wybierał dane pasujące do jego tezy - mówił Owsiak. - Zaznaczam, że w każdej chwili jesteśmy gotowi na audyt - dodał.

2. "Katolicy powinni wspierać WOŚP przez Caritas? Słusznie. Im więcej organizacji tym lepiej".

- Jak najbardziej popieram to, żeby katolicy wspierali WOŚP przez Caritas. Im więcej organizacji charytatywnych tym lepiej. To dobry znak, że takich organizacji jest coraz więcej - chwalił Owsiak. - Od zawsze bardzo dobrze współpracowaliśmy z Caritasem - powiedział w Radiu ZET.

3. "WOŚP to nie praca. To się robi od serca".

Gość Radia ZET odniósł się do komentarzy dot. zakazu wspierania WOŚP przez służby publiczne. Jurek Owsiak podziękował za wszystkie pojawiające się po tym deklaracje wsparcia. - Przypominam też, że współpraca z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to nie jest "praca". To się robi od serca - tłumaczył.

4. "Nie dawać na Owsiaka? Słusznie. Przecież daje się na WOŚP".

Tak Jurek Owsiak odniósł się do akcji księdza Jacka Międlara. Ksiądz, deklarując "że nie da pieniędzy Owsiakowi" i zaprezentował logo - odwrócone serce WOŚP.

- Bardzo słusznie, że ksiądz nie chce dawać "na Owsiaka". Daje się na WOŚP: fundacje, w której zarządzie zasiadam - przypomniał Jurek Owsiak.

5. "Nie dawajcie pieniędzy jeśli nie chcecie. Ale używajcie naszej pomocy. Chcemy łączyć, nie dzielić"

Jurek Owsiak apelował o nie odrzucanie pomocy oferowanej przez sprzęt zakupiony przez WOŚP. - Chcemy łączyć Polaków, nie ich dzielić - stwierdził Owsiak w programie Moniki Olejnik. - A jeśli księdza, który nie chce dawać nam pieniędzy, dotknie geriatria, to bardzo prawdopodobne, że znajdzie się w łóżku, które my ufundowaliśmy - zauważył Owsiak.

6. "10 stycznia zapraszam do kolorowej, fajnej Polski".

- 10 stycznia ruszamy z 24 finałem WOŚP. Zapraszam wszystkich do kolorowej, fajnej, sympatycznej Polski. Jeśli ktoś nie chce w niej uczestniczyć to w porządku. Ale niech nie przeszkadza, na litość boską - apelował Owsiak w Radiu ZET.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: