Burmistrz zastrzelona dzień po objęciu stanowiska

Burmistrz położonego w środkowym Meksyku miasta Temixco, Gisela Mota, została zamordowana w sobotę, zaledwie dzień po objęciu urzędu - poinformowały lokalne władze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO zabójstwie członkini lewicowej Partii Rewolucji Demokratycznej (PRD) napisał na swoim Twitterze gubernator stanu Morelos, w którym leży Temixco, Graco Ramirez. Według niego zatrzymano już domniemanych sprawców.

Mota objęła urząd w Nowy Rok

Jak podają lokalne media, uzbrojeni mężczyźni podjechali pod dom pani burmistrz i otworzyli ogień do niej oraz jej dwóch ochroniarzy. Cała trójka zginęła.

Według mediów pozostali członkowie ochrony zawiadomili policję i rozpoczęli pościg. Doszło do strzelaniny, w której według wstępnych danych zginęło dwóch napastników, a dwóch zostało zatrzymanych.

Burmistrz Mota formalnie objęła urząd w Nowy Rok. Do zabójstwa Moty doszło dzień po rozpoczęciu przez lokalne władze operacji dotyczącej bezpieczeństwa z udziałem sił federalnych. Temixco leży 12 km na południe od miasta Cuernavaca, które jest stolicą stanu Morelos.

Morelos najniebezpieczniejsze

Reuters przypomina, że w 2015 roku w Meksyku zabito kilku burmistrzów oraz że wiele miejscowości w kraju jest kontrolowanych przez zbrojne gangi finansowane przez kartele narkotykowe.

Według raportu z 2015 roku Cuernavaca zdeklasowało Acapulco jako najbardziej niebezpieczne miasto Meksyku, a Morelos to stan o najwyższym wskaźniku przestępczości w kraju.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: