IMGW ostrzega przed silnym mrozem. W nocy termometry pokażą nawet -24 stopnie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. IMGW ostrzega przed silnym mrozem i oblodzeniem 2. Alerty pogodowe pierwszego stopnia dotyczą sześciu województw 3. Temperatury mają spaść nawet do -24 stopni

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą województwa kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Dokładną prognozę pogody możesz sprawdzić tutaj >>>

Sobota ma być pogodna, ale mroźna, gdzieniegdzie spadnie też śnieg. Najzimniej będzie w Zakopanem (do -15 stopni Celsjusza), Beskidzie Niskim i Bieszczadach, a także w woj. małopolskim i śląskim (do - 13 stopni).

Pogoda na 2.01Pogoda na 2.01 Fot. pogoda.gazeta.pl

W nocy na obszarze Beskidu Niskiego i Bieszczad będzie jeszcze zimniej - prognozowana temperatura minimalna wyniesie od -24 do -19 stopni. - 18 stopni możemy spodziewać się też w woj. lubelskim.

Pogoda na niedzielę

Słoneczna ma być również niedziela - w dzień zachmurzenie będzie małe i tylko miejscowe. Temperatury od -11 stopni na wschodzie do - 4 stopni na zachodzie. W dolinach karpackich miejscami nawet - 15 stopni.

Pogoda na 3.01Pogoda na 3.01 Fot. pogoda.gazeta.pl

W temperatura minimalna od -20 stopni na wschodzie do -8 stopni na zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich - podobnie jak poprzedniej nocy - spadki do - 24 stopni.

Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Alert pierwszego stopnia przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: