Radni Zamościa mają dość rządów PiS. I w imieniu wszystkich mieszkańców przyjęli TĘ uchwałę

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. Radni przyjęli uchwałę w imieniu wszystkich mieszkańców Zamościa 2. W dokumencie piszą o zaniepokojeniu rządami PiS 3. Swoje stanowisko skierowali też do Marszałka Sejmu oraz wszystkich posłów

- Pomysł na wyrażenie naszego głosu sprzeciwu padł, gdy śledząc transmisje z obrad Sejmu zobaczyliśmy, w jaki sposób PiS przegłosowuje swoje pomysły zupełnie nie licząc się ze zdaniem opozycji i nie zwracając uwagi na to, co myślą i mówią zwykli obywatele - przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Bartosz Sierpniowski z Komitetu Obrony Demokracji.

Zamojscy radni PiS mają 10 z 23 mandatów; ponieważ nie udało się im utworzyć koalicji, rządy przejęła opozycja. To właśnie dzięki jej poparciu samorządowcom udało się teraz przegłosować uchwałę. Posłowie PiS w ogóle nie wzięli udziału w głosowaniu.

"W poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej i w obronie godności konstytucji, w imieniu mieszkańców Rada Miasta Zamość wyraża stanowczy sprzeciw i oburzenie nad sposobem stanowienia prawa, a zwłaszcza przeprowadzaniem ważnych ustaw ustrojowych. Wyrażamy również niepokój nad dzieleniem obywateli na lepszych i gorszych. Martwią nas przejawy braku szacunku dla postaw patriotycznych i obywatelskich. Oczekujemy, że stanowienie prawa powinno odbywać się z poszanowaniem najwyższego aktu prawnego w Polsce jakim jest konstytucja i uwzględniać opinie mniejszości parlamentarnej" - czytamy w dokumencie cytowanym przez Radio ZET.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: