Kukiz mocno: "Kurski w TVP? To będzie masarnia" [CYTATY]

Paweł Kukiz był dziś gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24. Lider ugrupowania Kukiz '15 rozmawiał z Bogdanem Rymowskim m.in. o ustawie o "mediach narodowych" i o Trybunale Konstytucyjnym. Wybraliśmy dla was 5 najmocniejszych cytatów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. "Gdyby prezes Rzepliński był człowiekiem honoru, podałby się do dymisji"

Tak Paweł Kukiz odniósł się do wypowiedzi prezesa Trybunału. Rzepliński stwierdził, że "nawet 1000 Kukizów nie ruszy podstaw ustroju". - Przypominam prezesowi, że Konstytucja jest dla obywateli. To obywatele mogą ją zmienić. Mówienie, że nie może zrobić tego 1000 Kukizów, to jak mówić, że nie może tego zrobić 1000 obywateli. Tak być nie może - upomniał lider Kukiz '15.

2. "Trzeba zaorać media publiczne"

- Trzeba doprowadzić do powstania rzetelnej ustawy o mediach publicznych - mówił Kukiz w programie "Jeden na jeden". - To, co wyprawiały media publiczne pod koniec rządów PO, było nie do przyjęcia. Były wtedy nie tyle mediami, ile agencją piarową Platformy - ocenił Paweł Kukiz.

3. "Ustawa o mediach narodowych nie jest tak naprawdę ustawą"

- Ta ustawa to tak naprawdę nie ustawa, tylko akt prawny. Służy temu, żeby pozbyć się z mediów publicznych zwolenników Platformy - powiedział Kukiz. Dodał też, że obawia się ambicji Prawa i Sprawiedliwości. - Od dawna mówię, że mamy w Polsce partiokrację. Boję się, że PiS stanie się taka sama jak PO - dodał.

4. "Jacek Kurski to rzeźnik. To będzie masarnia"

Tak Paweł Kukiz odniósł się do faktu, że to Kurski zajmie się reformą TVP. Chodziło mu o bezkompromisowość nowego wiceministra kultury - Kurski zrobi dokładnie to samo, co robiło PO gdy przejęło władzę osiem lat temu - uznał lider Kukiz '15.

5. "Trzeba zmienić Konstytucję. Będę rozmawiał o tym ze Schetyną"

- Daj Bóg, zmienimy Konstytucję. Zwłaszcza fragmenty dotyczące sędziów w TK. Im szybciej tym lepiej - powiedział Paweł Kukiz. - PiS poparł nasz projekt zmian w Konstytucji. Będę rozmawiał o tym również z Grzegorzem Schetyną - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: