Prof. Staniszkis krytykuje PiS. Dlaczego? Zbigniew Ziobro już znalazł winnych

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. Prof. Staniszkis na łamach "Wprost" ostro skrytykowała PiS 2. Do jej słów na antenie TVN24 odniósł się Zbigniew Ziobro 3. "Pani prof. ogląda media (...). Może uwierzyć w tę propagandę" - mówił

Jadwiga Staniszkis to znana socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego i publicystka. W swojej pracy naukowej zajmuje się głównie szeroko pojętą socjologią polityk, globalizacją i problemem transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. Jest autorką wielu publikacji i książek.

Prof. Staniszkis od lat sympatyzuje z PiS - przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku stwierdziła, iż Jarosław Kaczyński jest najlepszym kandydatem na to stanowisko, rząd Donalda Tuska uznała też za "najgorszy i najmniej kompetentny rząd w historii Polski".

Jej opinie na temat partii zaczęły się zmieniać dopiero niedawno - kilka tygodni temu w jednym z wywiadów niespodziewanie stwierdziła, że "zawsze wspierała PiS, kiedy był słaby", ale "kiedy jest mocny, wykazuje jego błędy". W najnowszym "Wprost" ta krytyka była już dużo ostrzejsza. - Czuję się upokorzona tym, że PiS z jednej strony łamie zasady, "przykręca" wolności, demontuje rządy prawa, a z drugiej rozdaje pieniądze - mówiła.

Ziobro: Pani profesor ogląda media. (...) Mogła uwierzyć w propagandę

Dlaczego o tym przypominamy? W poniedziałek Zbigniew Ziobro został zapytany na antenie TVN24 o ostatnią wypowiedź Staniszkis. - Pani profesor jest obywatelem tego kraju, ogląda media, tak jak większość obywateli tego kraju i czasami, nie mając dostępu do źródłowych informacji, może uwierzyć w tę propagandę - stwierdził w "Kropce nad i".

Minister sprawiedliwości dodał, że gdyby miał okazję porozmawiać z panią profesor, aby "wyłuszczyć jej wszystkie argumenty", to "w istotny sposób byłaby ona gotowa zweryfikować swoje zdanie". Ciekawe, co na to sama zainteresowana.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: