400 stron "proroczych" cytatów z Putina. Oto noworoczny prezent dla urzędników w Rosji

Książka, zatytułowana "Słowa, Które Zmieniają Świat", zawiera 19 przemówień rosyjskiego przywódcy. Rozesłano ją do tysięcy osób.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWielkość Władmira Putina jest podkreślana przez Kreml na każdym kroku. Świat widział już wizerunkową sesję zdjęciową, podczas której Putin prężył muskuły . Teraz grono wybrańców będzie się mogło zapoznać się także z geniuszem przywódcy Rosji.

Jak donosi portal BBC News , około tysiąc rosyjskich urzędników - m.in. parlamentarzystów i przedstawicieli samorządów - otrzymało, jako noworoczny prezent, książkę zawierającą 19 przemówień Putina.

Książkę zredagowała i wydała proputinowska organizacja młodzieżowa Sieć. W tomie, zatytułowanym "Słowa, Które Zmieniają Świat", wytłuszczono także najważniejsze fragmenty przemówień, w których Putin miał rzekomo "przewidzieć" ważne światowe wydarzenia. Wśród zebranych przemów znalazło się na przykład orędzie, w którym bronił decyzji o aneksji Krymu.

"Niezbędna lektura dla każdego polityka"

Pomysłodawcą i jednym z realizatorów przedsięwzięcia jest Wiaczesław Wołodin, jeden z czołowych doradców prezydenta. W liście dołączonym do książki Wołodin radził, by odczytywać ją jako zbiór "wartości i zasad" jakie wyznaje Kreml. Podczas jednego ze spotkań miał też określić ją mianem "niezbędnej lektury dla każdego polityka".

- Zauważylismy, że wszystko co mówi Putin w jakimś stopniu staje się prawdą - mówił z kolei przedstawiciel organizacji Sieć, Anton Wołodin - Słowa Putina można określić jako "prorocze".

Kreml wydaje się dystansować od projektu. Dmitrij Pieskow, rzecznik Putina, twierdzi, że nie słyszał nic na ten temat i w związku z tym nie jest w stanie udzielić komentarza.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: