"Polska nie ma już prezydenta. Ma bezwolną marionetkę prezesa" [KOMENTARZE]

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Kilka godzin później, z chwilą wpisania do Dziennika Ustaw, dokument wszedł w życie. Komentarze publicystów i polityków opozycji? Bezlitosne.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Polska nie ma już prezydenta. Polska ma bezwolną marionetkę prezesa PIS, która zrobi wszystko co prezes każe. Pan Andrzej Duda formalnie jest prezydentem, ale łamie na naszych oczach dane Polakom słowo oraz konstytucję" - to mocny komentarz Tomasza Lisa, opublikowany przez dziennikarza na łamach portalu natemat.pl.

Do podpisania ustawy przez prezydenta nawiązywali też inni:

Małgorzata Kidawa-Błońska: Nie ma zapowiadanej przez PiS w kampanii wyborczej dobrej zmiany, jest zamach na prawa obywatelskie.

Marek Sawicki: Andrzej Duda zrezygnował z bycia prezydentem wszystkich Polaków; idzie tylko i wyłącznie linią nakreśloną przez Jarosława Kaczyńskiego.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Andrzej Duda po raz kolejny udowodnił, że wola PiS jest dla niego rzeczą najważniejszą. To ostateczne zdeptanie instytucji i autorytetu TK.

Tomasz Siemoniak: Posłowie Platformy będą rozmawiać z przedstawicielami Nowoczesnej i PSL na temat powołania w parlamencie "frontu obrony konstytucji".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: