Piotr Kraśko w mundurze na okładce "wSieci". Będzie pozew

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. Na okładce "wSieci" ukazano Piotra Kraśkę w mundurze 2. Tygodnik porównał go do propagandystów z czasów stanu wojennego 3. Kraśko zapowiedział wytoczenie "wSieci" procesu

Tygodnik braci Karnowskich słynie ze wzbudzających kontrowersje okładek. Z ich powodu z "wSieci" procesowała się m.in. Monika Olejnik (przegrała) czy Tomasz Lis (wygrał), a także Ewa Kopacz (wyrok jeszcze nie zapadł).

Tym razem tygodnik mocno uderzył w TVP oraz personalnie - w Piotra Kraśkę, przedstawiając go jako ubranego w mundur redaktora telewizyjnego z czasów stanu wojennego. Chodzi o rzekomy "medialny zamach stanu". "Wiadomości" Piotra Kraśki mają zaś "walić na oślep, kłamać i manipulować na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego".

Szef "Wiadomości" skomentował sprawę na Twitterze. Jego zdaniem osoba piastująca ważne stanowisko w mediach nie powinna łatwo ulegać emocjom, obrażać się, dawać się sprowokować ani procesować, jednak w tym przypadku zrobi wyjątek i wytoczy proces wydawcy "wSieci".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: