"wSieci" znów szokuje. Piotr Kraśko w mundurze jako prezenter z czasów stanu wojennego

"wSieci" na swojej najnowszej okładce uderza w TVP i Piotra Kraśkę. "W Wiadomościach i TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego" - pisze tygodnik.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Tygodnik braci Karnowskich słynie ze wzbudzających kontrowersje okładek. Z ich powodu z "wSieci" procesowała się m.in. Monika Olejnik (przegrała) czy Tomasz Lis (wygrał), a także Ewa Kopacz (wyrok jeszcze nie zapadł).

Tym razem tygodnik mocno uderza w TVP oraz personalnie - w Piotra Kraśkę, przedstawiając go jako ubranego w mundur redaktora telewizyjnego z czasów stanu wojennego (warto zwrócić uwagę, że przed Kraśką leży kartka z symbolem Komitetu Obrony Demokracji). O co chodzi? O rzekomy "medialny zamach stanu". "Na łamach tygodnika odsłaniamy kulisy ataku TVP na rząd i prezydenta" - czytamy.

Zapowiadając najnowszy numer, twórcy tygodnika chwalą się, że "Marcin Wikło i Marek Pyza odsłaniają skalę manipulacji w mediach publicznych".

"Zarówno w "Wiadomościach" Piotra Kraśki, jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego. Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny" - czytamy. Czyżby redaktorzy "wSieci" zaczęli już przygotowywać grunt pod "uzdrowienie" przez rząd sytuacji w mediach publicznych?

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: