Radio ZET: Nowe standardy w MZ. Ekspert ds. kontroli leków... sam sprzedaje wyroby farmaceutyczne

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. Do obowiązków eksperta należy kontrola urzędników Ministerstwa Zdrowia 2. Radio ZET: Ekspert ma firmę sprzedającą wyroby farmaceutyczne 3. Resort zdrowia nie widzi w tym żadnego problemu

Jak podaje stacja, ekspert prowadzi kontrolę w jednym z newralgicznych działów ministerstwa - w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji. To właśnie tam przygotowuje się m.in. listy leków refundowanych, a urzędnicy są szczególnie narażeni na naciski firm farmaceutycznych.

Od kilku dni w resorcie trwa kontrola, której celem jest zweryfikowanie kontaktów urzędników z koncernami. Radio ZET dowiedziało się jednak, że prowadząca je osoba według KRS sama jest 100 procentowym udziałowcem firmy handlującej wyrobami farmaceutycznymi.

Co na to resort zdrowia? - Ekspert złożył pisemne oświadczenie, iż nie ma przeszkód, by prowadził kontrolę. Zawarta z nim umowa zobowiązuje go do trzymania w tajemnicy spraw, które pozna w ministerstwie - mówi w rozmowie ze stacją rzeczniczka MZ Milena Kruszewska.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: