Lotnisko w Radomiu znów działa! Tylko pasażerów ciągle brak

1. Wczoraj uruchomione zostało na nowo połączenie z Pragą

 

2. Do Radomia przyleciały trzy osoby

 

3. Z Radomia do Pragi nie poleciał nikt

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasLinie Czech Airlines znów korzystają z Portu Lotniczego Radom. W niedzielę pojawił się pierwszy po podpisaniu nowej umowy samolot z Pragi. Przyleciały nim trzy osoby. 20 minut później do Czech odleciała już tylko załoga - pasażerów nie stwierdzono.

Umowa tymczasowa do lutego

- Władze lotniska powinny pomyśleć o takich kierunkach, do których ludzie wyjeżdżają zarobkowo. Czytałem, że ponad 30 proc. obłożenia lotów z Modlina do Norwegii to ludzie z Radomia i okolic - powiedział "Wyborczej" pan Damian, który na lotnisku oczekiwał na kolegę z Pragi.

- Kibicujemy lotnisku - mówili natomiast ci, którzy zgromadzili się przy ogrodzeniu portu lotniczego, by popatrzeć na lądujący i startujący samolot. - Nie można liczyć, że ono od razu przyniesie kroci. To jak ze sklepem, ludzie muszą sobie do niego wydeptać ścieżki - komentował jeden z radomian.

Jak podaje radomska "Gazeta Wyborcza" , Czech Airlines podpisało z lotniskiem w Radomiu umowę tymczasową - obowiązuje do 22 lutego. Jeśli loty będą cieszyć się powodzeniem, niewykluczone będą kolejne połączenie wiosną i latem w 2016 roku.

Czytaj więcej o wznowionych lotach na lotnisku w Radomiu w radomskiej "Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: