Radny PiS o szczepionkach przeciw HPV: To przygotowanie dziewcząt do prostytucji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas 1. Radny PiS Marek Pietrzyński krytykuje szczepienia przeciv HPV

 

2. Radny uważa, że szczepionki to "przygotowanie dziewcząt do prostytucji"

 

3. Pietrzyński apeluje, by "przerwać chocholi taniec wokół szczepionek"

Radny Powiatu Poznańskiego z ramienia PiS Marek Pietrzyński zabrał na swoim blogu głos ws. szczepionek HPV i poddaje prowadzenie takich szczepień miażdżącej krytyce.

"Poddając dziewczęta w wieku 12/13 lat szczepieniom przeciwko HPV, to tak jakbyśmy dawali przyzwolenia i zakładali, iż w najbliższym czasie będą mogły podjąć intensywne życie seksualne i to z kilkoma partnerami, zabezpieczając je przed negatywnymi tego procederu skutkami zdrowotnymi. W moim przekonaniu są one rodzajem zabezpieczenia podobnych do prezerwatyw, środków antykoncepcyjnych, czy innych leków aborcyjnych, przygotowując je do uprawiania najstarszego zawodu świata (...)" - pisze Pietrzyński.

"Edukacja genderowska" i "seksualizacja dzieci"

Radny PiS Marek Pietrzyński krytykuje szczepienia przeciv HPVRadny PiS Marek Pietrzyński krytykuje szczepienia przeciv HPV Fot. Agencja Wyborcza.pl

Jego zdaniem pomysł szczepionek przeciw HPV to element szerszego, groźnego procesu. Chodzi o "działania służące deprecjonowaniu godności ludzkiej i jego rozumu. Temu też służy cała edukacja genderowska, której celem jest w gruncie rzeczy seksualizacja dzieci i młodzieży. Rozbudzanie popędu seksualnego już od najmłodszych lat, prowadzące do uzależnień w sferze seksualnych, rodzące określone skutki zdrowotne, które złagodzić ma szczepionka przeciwko HPV".

Radny tłumaczy, że zamiast szczepić dziewczęta, powinno się je raczej wychowywać w duchu katolickim, dzięki czemu nie narażałyby się na ryzyko zakażenia HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego. Jednak jego zdaniem obecnie tryumfy święci podejście ideologiczne, które Jan Paweł II nazwał "cywilizacją śmierci". "Moim zdaniem szczepionek przeciwko HPV wpisuje się w szerszy scenariusz tej ideologii, uwieńczonej legalizacją prostytucji" - pisze radny.

Pietrzyński konkluduje, że "należy przerwać ten chocholi taniec wokół szczepionek HPV i odważnie podjąć walkę ze złem promującym ideologię obcej naszej tożsamość Narodowej, która została ugruntowana - jak to określił ks. abp Wacław Depo, przez 'zanurzenie Państwa Polskiego w sakrament chrztu świętego' w roku 966".

Ekspert: "Szczepienia są po to, żeby nie chorować na raka"

Choć wpis pojawił się na blogu kilka miesięcy temu, teraz znów jest udostępniany w mediach społecznościowych, ponieważ w radzie powiatu, w której zasiada Pietrzyński, trwa dyskusja o wpisaniu do budżetu na 2016 rok programu szczepień - pisze o tym " Głos Wielkopolski ". Dziennik cytuje starostę Jana Grabkowskiego, który poinformował, że Pietrzyński przekazał mu niedawno ws. szczepień interpelację niemal identycznej treści jak blogowy wpis.

Ale w rozmowie z dziennikarzami "Głosu Wielkopolskiego" wypowiada się także prof. Ewa Nowak-Markwitz, ordynator oddziału onkologicznego w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym. - Szczepienia dziewczynek są (...) po to, żeby nie zachorowały na raka. To jedyny cel. Podaje się je w wieku 12-13 lat, bo wiemy już, że wtedy uzyskuje się najwyższy poziom przeciwciał - tłumaczy.

Przeczytaj też "O jednym takim... Biografia Jarosława Kaczyńskiego " >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: