Lotnisko w Modlinie do rozbudowy. Powiększony terminal i linia kolejowa

1. Liczba pasażerów wymusza rozbudowę lotniska w Modlinie

 

2. Powiększony zostanie terminal pasażerski

 

3. Są również plany doprowadzenia linii kolejowej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Działa zaledwie trzy lata, a już jest w pierwszej piątce najbardziej obleganych lotnisk w kraju. Port Lotniczy Modlin przymierza się do rozbudowy.

Cel: 5 milionów podróżnych

Jak podaje warszawska "Gazeta Wyborcza" , w przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę terminala - zarówno hali przylotów jak i odlotów. Powiększone zostaną także poczekalnie i część komercyjna. Zwiększy się też liczba punktów kontroli bezpieczeństwa.

Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie, powiedział, że budowa zakończy się na przełomie 2018 i 2019 roku. - Wówczas port będzie mógł przyjąć 5 milionów podróżnych rocznie - dodał.

Pociągiem pod terminal

Być może pasażerowie doczekają się również bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem. Obecnie na dworcu w Modlinie trzeba przesiąść się do autobusu. "Stołeczna" informuje, że nowy odcinek torów został wpisany na podstawową listę inwestycji transportowych, które mają zostać sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej. Wstępne plany zakładają, że 45-minutową podróż z Warszawy na lotnisko będziemy mogli odbyć w 2020 roku.

Czytaj więcej o rozbudowie lotniska w podwarszawskim Modlinie w warszawskiej "Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: