Ten wpis Mellera o ojcu to najważniejszy tekst, który powinieneś dziś przeczytać

?Ja z apelem i o dziwo nie w sprawie Trybunału ani najgorszego sortu? - tak rozpoczyna swój wpis na Facebooku Marcin Meller.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNie tylko polityka, nie tylko sprawy bieżące, nie tylko komentarze - przeczytajcie facebookowy apel Marcina Mellera. Dziennikarz poprosił o to, aby udostępniać go jak najdalej. I zdecydowanie - niezależnie od sympatii lub jej braku do Mellera - warto to zrobić.

Podstępna choroba

Rak jelita grubego rozwija się przez wiele lat zupełnie bezobjawowo. Może minąć nawet 10 lat, zanim ostro zaatakuje. Wykryty wcześnie, daje duże szanse na jego wyleczenie. Lekarze mówią, że szczególnie ostrożni powinni być ci, których członkowie rodziny chorowali na nowotwory, którzy mają znaczną nadwagę, źle się odżywiają lub nadużywają kawy, herbaty lub alkoholu.

Kolonoskopia jest badaniem jelita grubego. Polega na przebadaniu i obejrzeniu wnętrza jelita grubego za pomocą endoskopu. Gdy wszystko jest w porządku, powtarza się je po 10 latach.

Na świecie żyje około trzech milionów osób z rakiem jelita grubego. W Polsce co roku dowiaduje się o nim ponad 10 tysięcy osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: