"Pkrczyński zeproś Polaków"? Nie do końca udany performance posłów PO

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. Ewa Kopacz zaapelowała do J. Kaczyńskiego by "przeprosił Polaków" 2. Posłowie PO przygotowali niezbyt udany performance 3. Kaczyński zapowiedział, że nie przeprosi

- Wnoszę o krótkie przerwanie posiedzenia Sejmu, by dać szansę prezesowi największej partii, prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, by przeprosił miliony Polaków, które obraził w ostatni weekend - powiedział była premier, odnosząc się m.in. do wystąpienia lidera Prawa i Sprawiedliwości podczas niedzielnego marszu PiS.

Szefowa PO zaapelowała do Kaczyńskiego, by przeprosił Polaków, których nazwał "najgorszym sortem". - Niech pan przeprosi tych Polaków, o których mówił pan, że mają 'niesprawne głowy i niesprawnie myślą', tylko dlatego, że nie popierają pańskiej partii - mówiła Kopacz. Przekonywała też, że "wszyscy Polacy zasługują na szacunek rządzących". - Ludzie honoru umieją powiedzieć słowo 'przepraszam' - zaznaczyła.

Po wystąpieniu Kopacz posłowie PO wstali z miejsc, część z nich trzymało w rękach kartki, które utworzyły napis: "Kaczyński przeproś Polaków". Wiele osób w sieci zwróciło uwagę, że napis nie był czytelny.

W głosowaniu wniosek Kopacz jednak przepadł. Poparło go 147 posłów, 235 było przeciw, a sześciu wstrzymało się od głosu. Jednocześnie Jarosław Kaczyński, w krótkiej wypowiedzi dla TVN 24, zapowiedział, że nie zamierza przepraszać za swoje słowa .

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!