"Krucjata Różańcowa" pod siedzibą Agory. Byli też uczestnicy marszu Prawa i Sprawiedliwości

W intencji "nawrócenie środowisk dziennikarskich" modliło się pod siedzibą Agory (wydawcy m.in. Gazeta.pl i "Gazety Wyborczej"). ponad stu przedstawicieli "Krucjaty Różańcowej" Wyszła do nich grupa dziennikarzy, którzy skandowali "wolność słowa" i puszczali muzykę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDemonstrację organizował związany z PiS Ruch Kontroli Wyborów oraz "Krucjata Różańcowa". Uczestnicy modlili się "o nawrócenie środowisk dziennikarskich" i "zaprzestanie kłamstw i nienawiści w mediach" oraz odprawili egzorcyzmy. Sprzed Agory pieszo udali się przed budynek TVP.

Naprzeciw manifestującym wyszli dziennikarze m.in. "Gazety Wyborczej" z transparentami "demokracja" i ''wolność słowa''. Część miała koszulki z takimi napisami. Śpiewali piosenki Jacka Kaczmarskiego, później muzykę puszczano z głośników w budynku.

Po tym, jak oficjalnie zakończył się Marsz Wolności i Solidarności organizowany przez PiS, wielu jego uczestników skierowało się do autobusów na ul. Gagarina, a niektórzy przeszli obok na ul. Czerską, gdzie znajduje się Agora. Pikietowali tam, skandując m.in. "przestańcie kłamać!".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!