Rozpoczął się marsz PiS. Morze flag, również partyjnych [TRANSMISJA WIDEO]

W 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, PiS organizuje V Marsz Wolności i Solidarności. Rozpocznie się Apelem Pamięci i wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego. Na miejscu był nasz reporter.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Marsz rozpoczyna się na pl. Trzech Krzyży przy pomniku Wincentego Witosa o godz. 13, a zakończy się złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Tomasz GolonkoTomasz Golonko Fot. archiwum prywatne Protesty pod Trybunałem Konstytucyjnym. Relacja naszego reportera Tomasza Golonki na Periscope >

Politycy PiS podkreślali, że tegoroczna manifestacja ma być m.in. wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja Dudy.

"Festiwal hipokryzji"

- Marsz jest wyjątkowy, dlatego że mamy do czynienia z takim festiwalem hipokryzji, oskarżeń. Jest odpowiedzią na potrzebę wyborców, którzy czują się wręcz maltretowani przekazem medialnym, narracją, że rzekomo demokracja jest zagrożona, że zagrożony jest ład konstytucyjny w naszym państwie, tylko z tego powodu, że na 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie będzie 15 ze wskazania PO - powiedział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Dodał, że marsz ma także przypominać "prawdziwych, często bezimiennych bohaterów Solidarności".

Również na dzisiaj zaplanowana jest pikieta przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Organizatorzy wydarzenia "trzynastego grudnia przed domem Jarosława" na Facebooku informują, że zgromadzenie odbędzie się w godz. 19-22.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!