Prezydent bierze udział w obchodach żydowskiego święta. A internauci na to...

Andrzej Duda wziął udział w uroczystości Chanuki, żydowskiego święta świateł. Na jego facebookowym profilu pojawiła się transmisja wideo oraz zdjęcia z wydarzenia. Nie wszyscy komentatorzy byli zadowoleni...

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Z okazji święta Chanuka w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której para prezydencka wspólnie z przedstawicielami społeczności żydowskiej zapaliła chanukową świecę. Film i zdjęcia z wydarzenia opublikowano na Facebooku Andrzeja Dudy. Internauci zabrali się do komentowania wydarzenia. Pojawiło się sporo pochwał i gratulacji, ale także nieco bardziej negatywne opinie, krytykujące działania głowy państwa. Niektóre z nich ostre i antysemickie. Administratorzy strony usuwają najbardziej kontrowersyjne komentarze, ale w Internecie nic nie ginie.

Komentarze na profilu Andrzeja DudyKomentarze na profilu Andrzeja Dudy Fot. zrzut ekranu Facebook.com

źródło: Facebook

Jeszcze w nocy nienawistnych komentarzy było dużo więcej. "Kiedy wreszcie prezydentem Polski zostanie prawdziwy Polak?", padały pytania.

Komentarze na profilu Andrzeja DudyKomentarze na profilu Andrzeja Dudy Fot. zrzut ekranu Facebook.com

źródło: Facebook

Tradycję zapalania świec chanukowych przez głowę państwa zapoczątkował Lech Kaczyński. Pierwsza taka ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim w 2006 roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: