Poseł Sanocki do straży miejskiej: Wsadźcie sobie tę blokadę w d...!

Opolski poseł Janusz Sanocki stanął autem na zakazie. Straż miejska w nysie zablokowała mu koło. Poseł nie przyjął tego dobrze. - Matoły! Ściągajcie blokadę - krzyczał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO sprawie pisze opolska "Gazeta Wyborcza" . Poseł awanturował się o blokadę, którą strażnicy założyli na koło samochodu. Janusz Sanocki zaparkował w niedozwolonym miejscu przed szpitalem. Jak twierdzili strażnicy, samochód był zaparkowany na środku chodnika. Blokował też wyjazd z oddziału ratunkowego.

- Zadziałaliśmy zgodnie z prawem, po interwencji od przechodnia, który zgłosił, że nie może przejechać z matką na wózku inwalidzkim, bo samochód zaparkowany na chodniku blokuje drogę - mówił Grzegorz Smoleń, komendant Straży Miejskiej w Nysie.

Janusz Sanocki: Co to k... jest?!

Strażnicy czekali najpierw na właściciela. Jednak, ponieważ przez dłuższy czas go nie było, założyli więc blokadę. Komendant zapewnia, że strażnicy nie mieli pojęcia, do kogo należy samochód. Nie mieli też świadomości, jaką rozpętają burzę. Auto należało do posła Janusza Sanockiego.

Z jego interwencji w straży miejskiej zachowało się nagranie. Tak miał wyglądać przebieg rozmowy między posłem a komendantem straży Grzegorzem Smoleniem:

Komendant: - Dzień dobry, panie pośle.

Janusz Sanocki: - Co to k...?! Natychmiast przyjeżdżajcie ściągnąć tę blokadę!

Wsadźcie sobie tę blokadę w d...!

Sytuacja dalej była nieprzyjemna. Klął i wyzywał strażników. Jak podała "Nowa Trybuna Opolska" , poseł poradził strażnikom, żeby po natychmiastowym demontażu wsadzili sobie blokadę w d... Wspomniał też o konieczności likwidacji straży miejskiej.

Dostało się też dyrektorowi nyskiego szpitala. Dyrektor Norbert Krajczy został zwyzywany i obwiniony o brak należytej organizacji parkingów.

Poseł: reakcja strażników była niewspółmierna do przewinienia

O całym zajściu opowiedział też sam poseł. - Sytuacja miała miejsce w czwartek - mówił Sanocki. - Zawoziłem do szpitala 80-letnią macochę. W pobliżu szpitala nie ma gdzie zaparkować samochodu. Dlatego zostawiłem go niedaleko wyjazdu szpitalnego oddziału ratunkowego. Posadziłem ją na wózku inwalidzkim i zawiozłem do szpitala - tłumaczył

Poseł podkreśla, że wizyta nie była długa, ale jak wrócił do auta, to miało już założoną blokadę na kole.

- Od strażników wezwanych na miejsce przez przechodniów usłyszałem, że to przez to, że stoję na zakazie. Zgoda, jednak uważam, że ich reakcja była niewspółmierna do przewinienia. Także dlatego, że gdybym dostał mandat, to zapłaciłbym i odjechał, od razu zawożąc macochę do domu. A tak musiałem z nią czekać ponad 20 minut zanim strażnicy przyjechali ściągnąć blokadę - powiedział Janusz Sanocki.

- Mundurowi argumentowali, że parkując w ten sposób blokuję wyjazd z SOR-u. Gdyby faktycznie tak było, to blokowanie mi koła było totalną głupotą. Dlatego nazwałem strażników matołami - przyznaje poseł.

Sanocki: będę walczyć o powstanie parkingu przy szpitalu

Sanocki zapowiada, że zamierza zawalczyć o powstanie parkingu przy szpitalu w Nysie, aby pacjentom było łatwiej się do niego dostać.

Janusz Sanocki pełnił funkcję m.in Burmistrza Nysy. W wyborach do Sejmu jako "jedynka" opolskiej listy ruchu Kukiz'15. W dzień po zaprzysiężeniu okazało się, że nie wszedł do klubu parlamentarnego ugrupowania Pawła Kukiza. W Sejmie jest posłem niezależnym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: