Inwestycja planowana jeszcze w PRL-u dobiega końca. Nad morze z południa już nie przez Łódź

Jeszcze tylko kilka miesięcy potrwa budowa 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 między Tuszynem a Strykowem. Droga ta pozwoli ominąć często zakorkowaną Łódź i skróci czas przejazdu nad morze z południa kraju.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZ ukończenia tej budowy cieszą się najbardziej mieszkańcy południa Polski. Obecnie, aby dostać się do węzła autostradowego w Strykowie, należy przejechać przez całą Łódź, co niejednokrotnie zajmuje nawet i godzinę.

Autostrada A1, wschodnia obwodnica ŁodziAutostrada A1, wschodnia obwodnica Łodzi gw

Wszystko wskazuje na to, że być może już wiosną lub na początku wakacji ta uciążliwość zniknie, gdyż - jak informuje łódzka "Gazeta Wyborcza" - zaawansowanie prac wyprzedza harmonogramy. W internecie pojawiło się nawet nagranie, które przedstawia pierwszy przejazd tą trasą.

 

- Termin kontraktowy zakończenia inwestycji to sierpień przyszłego roku. Wykonawcy chcą zakończyć prace jak najszybciej, ale trzeba pamiętać, że składa się na to wiele elementów - powiedziała Renata Zatorska-Styk, dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - W wakacje powinniśmy pojechać tą trasą - dodała.

Czytaj więcej o wschodniej obwodnicy Łodzi w łódzkiej "Gazecie Wyborczej"

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: