Stare Babki znikają z powierzchni ziemi. Na ich miejsce ekspresówka Warszawa-Gdańsk

Rozpoczęło się wyburzanie budynków mieszkalnych we wsi Stare Babki niedaleko Gdańska. Miejscowość jest już opuszczona, a ciężki sprzęt przygotowuje teren pod budowę drogi ekspresowej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasStare Babki położone są przy drodze krajowej nr 7, około 30 kilometrów od Gdańska. Leżą dokładnie w linii przebiegu nowej drogi S7, którą kierowcy mają pojechać za 3 lata. Jak pisze trójmiejska "Gazeta Wyborcza" od środy trwa wyburzanie domów i zabudowań we wsi.

Piotr Michalski z pomorskiego odddziału GDDKiA powiedział, że Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się porozumieć z 42 na 44 właścicielami i zawrzeć z nimi ugody odszkodowawcze. W sumie wysiedlonych zostało ponad 70 osób.

Terminy budowy ekspresówki S7 między Gdańskiem a WarszawąTerminy budowy ekspresówki S7 między Gdańskiem a Warszawą graficy GW Harmonogram prac przewiduje, że pierwsi kierowcy skorzystają z pomorskiego odcinka S7 w październiku 2018 roku. Wówczas droga S7 między Warszawą a Gdańskiem będzie liczyć nieprzerwanie 200 kilometrów.

Czytaj więcej o budowie drogi S7 w Starych Babkach w trójmiejskiej "Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: