Mocna okładka "Tygodnika Powszechnego". Godło Polski, ale zmienione w bardzo znaczący sposób...

Najnowsza okładka "Tygodnika Powszechnego" to mocny, ale nie przekraczający granic dobrego smaku komentarz do rządów PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Grafik Marek Zalejski dokonał w polskim godle dwóch zmian:. Głowę orła zamienił na logo PiS, a czerwień tła na odcień niebieskiego, którego rządząca partia używa w swojej identyfikacji wizualnej.

Jeśli ta metafora jest dla kogoś nie dość czytelna, wszystko wyjaśni napis nad zmienionym godłem: "Partia zamiast państwa. Dobro narodu według Kaczyńskiego":

Okładka 'Tygodnika Powszechnego'Okładka "Tygodnika Powszechnego" Fot. "Tygodnik Powszechny"

W numerze tygodnika znajdziemy dwa teksty krytykujące politykę PiS. "Władza przedkładająca to, co "swoje", nad wszystko inne jest gotowa uruchomić wszelkie emocje, aby osiągnąć swój cel" - pisze Tadeusz Sławek w artykule "Król Lear a sprawa polska".

"Nagłe i wątpliwej jakości prawnej, a moralnie naganne ułaskawienia, nocne zaprzysiężenia, teza o wyższości dobra narodu nad prawem, retorycznie podnosząca patriotyczne emocje i znów podsuwająca podejrzenie, jakoby coś owemu narodowi groziło i był on "w potrzebie" - oto drogowskazy na drodze do złej polityki"- przestrzega publicysta.

Cały tekst na stronie "Tygodnika Powszechnego">>>

Z kolei Michał Szułdrzyński pyta "Kto zatrzyma pisowski taran?" i rozmawia z członkami partii o ostatnich posunięciach rządu.

"Polacy nie lubią polityków, ale jeszcze bardziej nie lubią establishmentu i elit. Paradoksalnie spór z Trybunałem - który jest postrzegany jako strażnik establishmentu - może się Polakom spodobać. Nie tylko naszym wyborcom - tłumaczy anonimowo jeden z nich.

Cały tekst na stronie "Tygodnika Powszechnego">>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: