Edmund Janniger nie pracuje już w MON. Ministerstwo potwierdza doniesienia

20-latek nie będzie już doradzał Antoniemu Macierewiczowi. Rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz, przyznał, że Janniger odszedł z pracy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz, potwierdził, że Janniger zrezygnował z pracy. Pisał o tym na Twitterze Darek Zalewski, reporter radia TOKFM:

Rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz, pytany przez nas o odejście Jannigera, nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi: - Mógłbym porozmawiać z Panem, gdyby zapytał mnie Pan o to, czy minister Siemoniak zostawił armię w katastrofalnym stanie. To już dziesiąty telefon w tej sprawie. Czy polskie media nie mają ważniejszych spraw? - mówił poirytowany.

Janniger ma dwadzieścia lat. Jest studentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Rutgers w stanie New Jersey w USA. Był bliskim współpracownikiem Macierewicza od trzech lat. Zaczynał jako jego asystent, potem awansował na wicedyrektora jego biura poselskiego.

Nominacja Jannigera na stanowisko doradcy ministra wzbudziła sporo kontrowersji, ze względu na jego młody wiek. W resorcie Janniger miał zajmować się pracą w zespole prasowym i stosunkami międzynarodowymi na niższym szczeblu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: