Kukiz do PiS: To nie tak miało być, przyjaciele... Chodzi o Pawła Wojtunika

"W imię jakiejś niechęci, partyjnego interesu PiS, Paweł Wojtunik będzie pozbawiony ochrony" - pisze Paweł Kukiz w artykule dla "Super Expressu". Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji cofnął rządową ochronę byłemu szefowi CBA krótko po jego dymisji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWojtunik podał się do dymisji pod koniec listopada po tym, jak ABW wszczęła postępowanie dotyczące jego certyfikatów bezpieczeństwa. Jego kadencja upływała dopiero za dwa lata.

Wciąż przysługiwała mu rządowa ochrona, ta jednak została odwołana decyzją szefa MSWiA. Ponieważ przed objęciem stanowiska dyrektora CBA Wojtunik pracował w Centralnym Biurze Śledczym, także jako funkcjonariusz działający pod przykryciem, może mu grozić niebezpieczeństwo.

"Przykład partyjniactwa w najgorszym wydaniu"

Ta sytuacja oburzyła Pawła Kukiza, który napisał o tym w artykule dla " Super Expressu ". "Odebranie prawa do ochrony policjantowi, na którym ciążą mafijne wyroki śmierci, (..) tylko dlatego, że nie podoba się nowej władzy, jest przykładem partyjniactwa w najgorszym wydaniu" - stwierdził polityk.

Kukiz pisze, że "rozumie, iż Mariusz Kamiński, jako nowy koordynator służb specjalnych, chciał na czele tych służb umieścić zaufanych ludzi", ale "czym innym dymisja ze stanowiska, a czym innym pozbawienie ochrony".

"Niezależnie, jak ktoś ocenia działanie Wojtunika w CBA, przede wszystkim mamy do czynienia z policjantem, który przez lata, rozpracowując grupy przestępcze narażał się i pracował dla Polski", ocenia Kukiz. "To nie tak miało być, przyjaciele...", kończy.

Kukiz odniósł się też do sprawy w programie " Kropka nad i ". - Poszedłbym na manifestację w obronie Pawła Wojtunika i innych wybitnych funkcjonariuszy policji - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik.

Warto przeczytać: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: