Cimoszewicz mocno o rządach PiS w programie "Tomasz Lis na żywo" [4 CYTATY]

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz gościł w programie Tomasza Lisa. Mówili o prezydencie, Trybunale Konstytucyjnym i przyszłości Polski. Wybraliśmy dla was 4 najlepsze cytaty z tej rozmowy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. "Trybunał Konstytucyjny będzie Krymem Kaczyńskiego".

- Gdy Putin zaatakował Ukrainę, wszyscy myśleli, że zatrzyma się w Kijowie. Nic nie robił sobie z międzynarodowych umów. Dziś marzy tylko o tym, żeby się z Ukrainy z twarzą wycofać. Wszystko przez Krym - tłumaczył Włodzimierz Cimoszewicz. - To samo stanie się z Kaczyńskim. Trybunał będzie jego Krymem. A gdy PiS skręci kark, zostanie rozliczony. Musimy wyciągnąć wnioski - stwierdził Cimoszewicz.

2. "PiS nie zbuduje 1000-letniej IV RP".

- Żadne wielkie projekty ideologiczne nie mają szans powodzenia. Zwłaszcza gdy nie uznają praw mniejszości. To zawsze prowadziło do katastrofy. Tak będzie i tym razem. Dlatego to określenie nie jest przypadkowe - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w programie.

3. "Andrzej Duda nie jest dość męski, żeby być głową państwa".

Cimoszewicz nie był zaskoczony postawą prezydenta Andrzeja Dudy. - Od początku wiadomo, że prezydent będzie marionetką. Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa. - tłumaczył Włodzimierz Cimoszewicz - Żeby postawić się i być niezależnym brakuje mu stanowczości i twardości. Po prostu brak mu męskości - podsumował.

4. "W Polsce dzieje się źle. Jestem zły i rozżalony".

- Jestem wściekły. Marnuje się teraz dorobek lat pracy. Niszczy się perspektywy i pozycję Polski w Europie. Jestem też rozżalony na nas, polityków. To nasze działania doprowadziły do sytuacji, w której PiS wygrał wybory - powiedział Cimoszewicz.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: