Starszy pan ma dość samotnych Świąt. Najbardziej wzruszająca reklama na Boże Narodzenie

Klip opowiada wzruszającą historię starszego pana. Ale kończy się... Sami zobaczcie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Niemiecka sieć supermarketów Edeka wypuściła reklamę z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wideo rozchodzi się w sieci. Trzy dni od publikacji 28 listopada, wideo niemiecką sieć supermarketów polubiło ponad 280 tys. internautów. A przeszło 480 tys. internautów podzieliło się klipem na Facebooku.

Reklama opowiada prostą historię mężczyzny, który ma dość spędzania Świąt samotnie. Obmyślił więc fortel, żeby ściągnąć dzieci i wnuki do domu na Wigilię.

Zobacz wideo

- Nie ma nic lepszego niż być w domu na Święta. Pyszne jedzenie i czas spędzony z bliskimi. Czy nie tego chcemy wszyscy? - napisała Edeka pod swoją reklamą. Zachęciła też internautów do dzielenia się swoimi świątecznymi historiami.

Edeka: chcieliśmy wzbudzić emocje

Większości oglądających podobała się reklama. - Świetne nagranie. Gratuluje - chwalił firmę komentator. Jednak znaleźli się też tacy, którzy uznali wideo za kontrowersyjne. - To niesmaczne. Trywializujecie prawdziwy problem - napisała użytkowniczka Facebooka. - To tania gra na emocjach. - skrytykował klip inny internauta.

Do tych komentarzy odniosła się sama firma. - Wiemy, jak bolesna może być strata kogoś bliskiego. Chcieliśmy wzbudzić te emocje - by przypomnieć, że w Świętach chodzi o spędzanie czasu z najbliższymi - brzmiało tłumaczenie Edeki.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: