Poszukiwania Ewy Tylman. W Warcie znaleziono rękę, ale prawdopodobnie "nie należy do kobiety"

Poszukiwania Ewy Tylman trwają od poniedziałku. W sobotę policja znalazła w Warcie lewą rękę z przedramieniem. - Ręka nie należy do kobiety - zastrzega Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. I zapowiada, że w niedzielę od rana policja wznowi poszukiwania w rzece.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Poznańska policja od pięciu dni przeszukuje m.in. Wartę w poszukiwaniu śladów zaginionej Ewy Tylman. W sobotę policjanci i płetwonurkowie przeszukiwali rzekę - wczesnym popołudniem w rzece znaleziono lewą rękę z przedramieniem.

"Fragment ciała został poddany oględzinom techników. Po kilku godzinach było już wiadomo, że nie oznacza to przełomu w sprawie" - podaje "Gazeta Wyborcza".

- Ręka nie należy do kobiety. Poza tym, z tego, co mówili mi funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą, tak nie wygląda ręka, która przeleżała w wodzie tylko pięć dni. Być może jest tak, że przypłynęła wraz z nurtem rzeki, to jedna z hipotez - wyjaśniał na popołudniowej konferencji prasowej Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zaginiona Ewa Tylman

Ewy Tylman szuka policja i Krzysztof Rutkowski. Kobieta ma 26 lat. W niedzielę wieczorem wraz ze znajomymi poszła na imprezę - spotkanie zaczęło się w kręgielni w Galerii MM. Ok. godz. 23 znajomi opuścili galerię. Potem - do godz. 23.15 - siedzieli w Pijalni Wódki i Piwa przy ul. Wrocławskiej. Lokal zmienili na Mixturę przy tej samej ulicy, gdzie zostali aż do godz. 3 w nocy.

Po wyjściu z klubu Ewie towarzyszył kolega, z którym - według ustaleń policji - rozstali się przy ul. Mostowej. Mężczyzna został przesłuchany, twierdzi, że był kompletnie pijany i niczego nie pamięta. W mieszkaniu na Wildzie - jak poinformowała jego siostra, z którą mieszka - pojawił się przed godz. 5.

Ostatni raz miejski monitoring zarejestrował zaginioną o godz. 3.24 na ul. Mostowej. Ok. godz. 5 dowód osobisty Ewy znaleziono na ul. Królowej Jadwigi.

Opublikowano nagrania monitoringu

W piątek do sieci trafił obraz z kamery monitoringu z godziny 3:18, na którym widać zaginioną i obejmującego ją mężczyznę W piątek do sieci trafił obraz z kamery monitoringu z godziny 3:18 , na którym widać zaginioną i obejmującego ją mężczyznę. To kolega, z którym Ewa wracała do domu.

Kadr opublikował na Facebooku pracownik jednego ze sklepów przy ul. Mostowej.

Ewa Tylman - rysopis

Ewa Tylman ma 165 cm i szczupłą budowę ciała, waży ok. 60 kg. Włosy ciemne, do ramion. W chwili zaginięcia miała szary płaszcz z kapturem, czarne spodnie dżinsowe, czarny sweter, czarne buty na obcasie oraz czarną torebkę z ćwiekami.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto przy ul. Polanka 24 - pod numerem telefonu (61) 841-23-13 lub 61-841-23-11 - czynne całą dobę.

Czytaj więcej o poszukiwaniach Ewy Tylman na Poznań.Wyborcza.pl.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: