Śledztwo ws. Smoleńska? Prezes PiS w jednym zdaniu tłumaczy, jak powinno wyglądać

Kto powinien prowadzić śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej - prokuratura cywilna czy wojskowa? Jarosław Kaczyński już to wie. I wie też, że jedno śledztwo może nie wystarczyć. Alternatywa? "Śledztwo w sprawie śledztwa".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJarosław Kaczyński był pytany na antenie Telewizji Republika, czy śledztwo ws. przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 roku powinno być prowadzone przez prokuraturę wojskową. - Nie, no proszę nie żartować. Przez prokuraturę cywilną. Nie będę się wypowiadał o szczegółach, bo to nie do mnie należy, to należy do wymiaru sprawiedliwości. Sądzę, że przyzwoici prokuratorzy, przyzwoite śledztwo; są tacy w Polsce - mówił, by za chwilę dodać:

- Przyzwoite śledztwo, a może nawet dwa śledztwa, bo jest potrzebne śledztwo w sprawie katastrofy i śledztwo w sprawie śledztwa. Te dwa śledztwa, mam nadzieję, wyjaśnią, jak to naprawdę było - ocenił prezes PiS.

Oficjalna strona faktysmolensk.gov.pl została zablokowana

We wtorek zablokowano stronę z oficjalnym raportem komisji Jerzego Millera o przyczynach katastrofy smoleńskiej - faktysmolensk.gov.pl.

Strona ta powstała w październiku 2013 roku z inicjatywy rządu Donalda Tuska. Zawierała odpowiedzi zespołu pod kierownictwem Macieja Laska na często zadawane pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej, dane dotyczące pracy rosyjskich kontrolerów, zdjęcia i raporty komisji badających wypadek.

Dlaczego strona nie działa? - Ta strona została zamknięta i będzie zamknięta po prostu. To jest jedyna odpowiedź, jakiej mogę w tej chwili udzielić - odpowiedziała na pytanie dziennikarza TOK FM premier Beata Szydło.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: