W nowym nagraniu Państwa Islamskiego pojawia się flaga Polski. Dżihadyści chcą sprowokować Zachód

Najnowsze nagranie organizacji Państwo Islamskie ma przestraszyć przeciwników. Propagandyści porównują w nim ogromne koszta, które ponoszą Stany Zjednoczone ze znacznie mniejszymi kosztami dżihadystów. Kwestionują też fundamenty sojuszów państw walczących z IS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWłaśnie w kontekście walki z IS pojawia się flaga Polski. - Liczymy wasze flagi. 12 tysięcy żołnierzy walczy pod 80 sztandarami - mówi głos w nagraniu i zachęca by podjąć się walki z dżihadystami. - Ruszajcie bez zwłoki! Nasz sojusz jest najsilniejszy - dodaje.

Głos wylicza dalej. - Terytorium kalifatu jest większe od Wielkiej Brytanii, osiem razy większe od Belgii i 30 razy większe od Kataru. To państwo zbudowane na wierze w proroka, Koranie i Sunnie, a nie pakt bezpieczeństwa zawarty, by żołnierze walczyli w interesie liderów, kłamców, rozpustników i korporacji - mówi, a na ekranach widzimy m.in. Baracka Obamę, Billa Clintona i George'a W. Busha.

Dręczenie i strach

W nagraniu pojawia się też wątek śmierci żołnierzy amerykańskich. 50 tysięcy miało - według danych przytaczanych przez propagandystów - zginąć na wojnach w Afganistanie i Iraku, a 6,5 tysiąca rocznie popełnia samobójstwa. - Kiedy wy manipulujecie faktami na temat sukcesów w bombardowaniach, my dręczymy umysły waszych żołnierzy i zaszczepiamy strach w ich sercach - słyszmy złowieszczy głos.

Przytaczane są również ceny bomb zrzucanych na terytorium Syrii, które zestawiane są z niskimi cenami kul, którymi dżihadyści strzelają w głowy żołnierzy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: