Trybunał Stanu dla Donalda Tuska? Rzecznik rządu ma swoje zdanie [CYTAT DNIA]

Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, bo "ma sporo na sumieniu"? Z opinią ministra Lipińskiego na antenie TVN24 zgodziła się rzecznik rządu Elżbieta Witek.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasBogdan Rymanowski przywołał w programie "Jeden na jeden" słowa Adama Lipińskiego. Cytowany przez "Super Express" minister w KPRM powiedział, że "Tuska należałoby postawić przed Trybunałem Stanu, bo ma sporo na sumieniu".

"Prywatna opinia" rzecznik rządu

Odnosząc się do słów Lipińskiego ,Witek zaznaczyła, że rząd PiS "na ten temat nie rozmawiał". - Stanowiska rządu panu nie przedstawię - mówiła, zwracając się do Rymanowskiego. Zaznaczyła jednak, że "porównuje działania Tuska w sprawie śledztwa smoleńskiego do postawy rządu holenderskiego po zestrzeleniu samolotu przez rosyjskich rebeliantów i widzi kolosalne różnice".

Dopytywana o swoje prywatne zdanie, wyraziła opinię, że Tusk powinien trafić przed Trybunał.

- Jak patrzymy teraz na stan polskiego państwa - a dowiadujemy się o tym powoli, bo od niedawna jesteśmy w rządzie - i patrząc na to, że wnioski o Trybunał Stanu były także dla naszych polityków i gdybym miała to przeanalizować i porównać, to powiedziałabym, że Trybunał Stanu byłby dobrą sprawą - stwierdziła Witek.

Indagowana przez Rymanowskiego, czy miałoby to nastąpić po powrocie byłego premiera z Brukseli po zakończeniu kadencji szefa Rady UE, czy może rząd przewiduje zajęcie się tą sprawą w najbliższym czasie, odparła, że nie, ponieważ "są znacznie poważniejsze sprawy niż ta".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: