20-letni student nowym doradcą Macierewicza w MON. Kim jest i co będzie robił?

Edmund Janniger studiował stosunki międzynarodowe na amerykańskim uniwersytecie. Teraz będzie pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak powiedział Gazecie.pl Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON, Edmund Janniger będzie się zajmował w MON problematyką stosunków międzynarodowych, "na poziomie niższym". Do jego obowiązków należeć będzie także praca w zespole prasowym resortu.

Janniger do tej pory studiował na amerykańskim Uniwersytecie Rutgers w stanie New Jersey. Teraz jednak zajmie się polityką w Polsce - minister Antoni Macierewicz powołał go na stanowisko doradcy w MON.

Janniger nie jest jednak kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o politykę. Już od jakiegoś czasu współpracował z Macierewiczem - jak podaje na swojej stronie , zaczynał jako asystent polityka i pomagał "w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich". Potem awansował na stanowisko wiceszefa okręgowego sztabu wyborczego PiS w okręgu numer 10 i zastępcę dyrektora biura poselskiego ministra.

Aktywista uniwersytecki

Zanim zajął się polityką, udzielał się też na uczelni. Profil Jannigera na portalu zawodowym LinkedIn wylicza jego osiągniecia w samorządzie uniwersyteckim - zasiadał w senacie Uniwersytetu Rutgers i był założycielem studenckiego koła zajmującego się stosunkami międzynarodowymi (Rutgers Council on Public and International Affairs).

W ramach działalności koła pracował przy organizacji wykładu Antoniego Macierewicza, podczas którego ten mówił m.in. o katastrofie smoleńskiej. Podczas wykładu Macierewicz zaprezentował film o hipotezie eksplozji na pokładzie prezydenckiego Tu-154.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: