Tak mocno łączą wiarę z polityką marszałkowie z PiS. "Pierwsze kroki trzeba skierować na Jasną Górę. To dla nas naturalne"

Dla Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego, nowych marszałków Sejmu i Senatu z PiS, władza nierozerwalnie łączy się z wiarą. Pierwsze kroki nowi, jak sami o sobie mówią, "skromni urzędnicy państwowi", skierowali na Jasną Górę. - To dla nas naturalne, że tutaj przybywamy - podkreślał Kuchciński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Zostaliśmy wybrani marszałkami władzy ustawodawczej i pierwsze kroki, tak uważamy, trzeba skierować na Jasną Górę - powiedział dla wPolityce.pl marszałek Kuchciński.

Obaj politycy podkreślali, jak dużą rolę w ich życiu odgrywa wiara katolicka. I tak Kuchciński mówił m.in. o tym, że porządek prawny w Polsce powinien być budowany w oparciu o wartości chrześcijańskie, których hierarchia "nieraz była zapominana bądź niedoceniana w pracy władz ustawodawczych". Z kolei Karczewski wyznał, że często, w ważnych chwilach w życiu, przyjeżdża pomodlić się na Jasnej Górze.

Marszałkowie z PiS, jak pisze "wPolityce.pl", zawierzyli Matce Bożej "sprawy Ojczyzny". - (...) Chcemy jak najlepiej służyć narodowi, mając świadomość ciężaru jaki na nas spoczywa i ponad 1050-letnich dziejów Polski w chrześcijańskiej Europie - mówił Kuchciński. - Mamy wiele problemów, trudnych spraw, wiele planów i wszystko to, chcemy polecić przez wstawiennictwo Maryi - wtórował mu Karczewski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: