List gratulacyjny prezydenta Dudy do uczelni ojca Rydzyka. I jeszcze ten początek

Andrzej Duda napisał list do uczestników VIII Międzynarodowego Kongresu, odbywającego się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) w Toruniu. Uczelni założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas List został odczytany podczas VIII Międzynarodowego Kongresu WSKSiM.

Prezydent zaczął tak: "Magnificencjo, Ojcze Rektorze Założycielu, Magnificencji Ojcze Rektorze, Eminencjo, Najprzewielebniejszy Księże Kardynale, Ekscelencje Księża Biskupi, Czcigodni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Wykładowcy, Drodzy Studenci, Panie i Panowie"

 

Gliński: Nie mogło mnie tu nie być

W drugim dniu kongresu wystąpił prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. - Nie mogło mnie tu nie być. Jest to obowiązek ministra, żeby być w takim miejscu, również w tym gorącym czasie. Cieszę się, że tutaj jestem - mówił Gliński - Ale jestem tutaj urzędowo, jako przedstawiciel władz państwowych. Minister kultury, zgodnie ze znaczeniem słowa minister, jest sługą społeczeństwa, obywateli, wyborców - dodał.

 

Uczelnia ojca Rydzyka

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to niepubliczna szkoła wyższa, założona w Toruniu w 2001 roku. Należy do Fundacji Lux Veritatis, założonej w 1998 przez redemptorystów Jana Króla i Tadeusza Rydzyka. Lux Veritatis jest nadawcą m.in. Telewizji Trwam.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: